Na początek

Nabór do Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego na rok szkolny 2022/2023.

Jeżeli to czytasz prawdopodobnie zależy Ci na tym, by uzyskać wykształcenie, które zapewni Ci zrealizowanie aktorskich marzeń. Nasza Szkoła to miejsce właśnie dla Ciebie! Wystarczy, że zrealizujesz kilka prostych kroków i już niebawem zostaniesz studentem Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego.

Oto oferta naszej Szkoły:

KSZTAŁCIMY AKTORÓW | UCZYMY W TEATRZE Trzyletnia profesjonalna dzienna szkoła aktorska. Nasi studenci występują w najgłośniejszych spektaklach Teatru Śląskiego, pracują z uznanymi polskimi i światowymi reżyserami, a ich przedstawienia dyplomowe wchodzą do teatralnego repertuaru. W programie zajęć Przedmioty zawodowe: • Mówienie prozą • Mówienie wierszem • Podstawy gry aktorskiej • Rola współczesna • Rola klasyczna • Piosenka aktorska • Monolog • Praca aktora przed kamerą Przedmioty uzupełniające: • Taniec • Rytmika • Emisja głosu • Umuzykalnienie • Wymowa • Rozgrzewka aktorska Przedmioty teoretyczne: • Kultura współczesna • Historia dramatu • Historia teatru na Górnym Śląsku

Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji poniżej.

Rekrutacja krok po kroku

I NABÓR

1. Złóż dokumenty do 27.06.2022! W sekretariacie Szkoły, osobiście (od poniedziałku do piątku w godzinach 13–16) lub pozostaw teczkę z dokumentami na recepcji Teatru Śląskiego. Wymagane dokumenty: świadectwo ukończenia szkoły średniej (kserokopia + oryginał do wglądu), świadectwo maturalne (kserokopia + oryginał do wglądu), podanie – list z prośbą o przyjęcie, życiorys, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia (od lekarza rodzinnego), kwestionariusz osobowy, cztery zdjęcia do legitymacji szkolnej oraz potwierdzenie dokonania opłaty za egzamin wstępny.

2. Opłata za egzamin wstępny w wysokości 100 zł. Opłatę można wykonać przelewem na numer konta bankowego Teatru Śląskiego: 44 1050 1214 1000 0007 0000 4666 lub osobiście w kasie głównej Teatru Śląskiego (kasa czynna od 9.30 do 14.30).

3. Czekaj na maila i przyjdź na egzamin wstępny.Wszystkie niezbędne informacje o miejscu i dokładnym czasie egzaminu, dostaniesz od nas na maila.

Egzamin

Egzamin wstępny odbędzie się w okolicach lipca (dokładna data zostanie jeszcze podana), należy przygotować:
  • dwa fragmenty prozy współczesnej
  • wiersz współczesny
  • wiersz klasyczny
  • piosenkę ludową (z podkładem bądź a capella)
  Osoby przyjęte zostaną poinformowane mailowo.

Opłaty

Jeden semestr nauki w naszej Szkole kosztuje 3500 zł. Opłata wpisowa 300 zł. Czesne za szkołę można wpłacać w opcji ratalnej. Opłata za egzamin wstępny w wysokości 100 zł. Opłatę można wykonać przelewem na numer konta bankowego Teatru Śląskiego: 44 1050 1214 1000 0007 0000 4666 lub osobiście w kasie głównej Teatru Śląskiego.

Masz za sobą naukę w szkole teatralnej? Mamy dla Ciebie dobre wiadomości!

Doceniając Twój dotychczasowy wysiłek, wiedzę i czas, który został do tej pory włożony w naukę aktorstwa, zdecydowaliśmy, że w tym roku przyjmiemy osoby nie tylko na 1 ale także na 2 i 3 rok. Proces rekrutacji będzie wyglądał dla Ciebie tak samo jak dla innych kandydatów - z tą różnicą, że wśród złożonych przez Ciebie dokumentów musi się znaleźć dokument potwierdzający ukończenie co najmniej jednego roku w szkole teatralnej/studium aktorskim.